Witaj na naszym forum!

Tutaj możesz sprawdzać opinie o kontrahentach, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem i odbywać ciekawe dyskusje z ludźmi z branży transportowej. Aby móc dodawać wątki i komentarze i mieć pełen dostęp do wszystkich działów forum, zaloguj się na TransPlace.

Trasnsplace.eu
Wróć
Temat: UPOWAŻNIENIE DLA KIEROWCY DO UŻYTKOWANIA SAMOCHODU!

Nie ma jeszcze postów w tym temacie.

R. S. SŁOWIK Robert Słowik
22:25 12.03.2008
Ja załatwiłem tak: dostałem upoważnienie od leasingodawcy - z tym poszedłem do PZMotu....i tam za 260 zł /rok pani wystawiła mi to w 3 językach na papierze firmowym PZMot. Mozna dostać na 1-3 miesiące za 60 - 120 zł lub na cały rok za 260 zł..... jeśli ktoś ma zamiar dyskutować na temat : czy jednak muszę to mieć ,,,,to polecam telefonik do PZMotu - oni wyjaśnią gdzie wymagane, ile kosztuje i jaka jest kara za brak. ....................
M. M. MF Logistic FHU Mariusz Frąc
11:50 11.02.2008
CZY KTOŚ WIE COKOLWIEK NA TEN TEMAT? CZY KTOŚ POSIADA JAKIŚ SPECJALNY DRUK, LUB PRZEPIS W TEJ SPRAWIE? BARDZO PROSZE O PILNE INFO.
M. B. Decotrans Peda Zbigniew
20:54 11.02.2008
potrzebne przy wyjazdach poza UE , wydaje właściciel pojazdu - osoba fizyczna musi poświadczyć notarialnie
E. S. Międzynarodowy Transport Drogowy Szewczyk Eugeniusz
21:01 11.02.2008
Dawniej Łotysze żądali czegoś takiego
K. P. FHU Diesel Krystian Pachla
21:18 11.02.2008
Sprawa dotyczy samochodów w leasingu ponieważ w dowodzie jest inny właściciel a licencja jest na kogos innego. W takim przypadku firma leasingowa wystawia upoważnienie do użytkowania samochodu. Czasami wystaczy polisa OC tam jest wyrażnie napisane kto jest włascicielem a kto użytkuje
R. S. SŁOWIK Robert Słowik
0:34 20.02.2008
Wymagają Węgrzy i jeszcze kilka państw w UE. Dotyczy samochodów leasingowych lub jeśli kierowca nie jest właścicielem auta wpisanym w dow.rej..... Ja załatwiłem tak: dostałem upoważnienie od leasingodawcy - z tym poszedłem do PZMotu.... za 260 zł /rok pani wystawiła mi to w 3 językach na papierze firmowym PZMot. Mozna dostać na 1-3 miesiące za 60 - 120 zł lub na cały rok za 260 zł..... jeśli ktoś ma zamiar dyskutować na temat : czy jednak muszę to mieć ,,,,to polecam telefonik do PZMotu - oni wyjaśnią gdzie wymagane, ile kosztuje i jaka jest kara za brak. .................... ps : w tym roku to olałem i mam 260 zzł w kieszeni. :)
14:31 20.02.2008
CZY KTOS MOZĘ MI PUŚCIC NA MAILA TAKIE UPOWAZNIENIE W TRZECH JĘZYKACH? Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI office@mflogistic.com
R. N. PHU Nocuń Rafał
16:38 20.02.2008
Też bym prosił takie upoważnienie na email Hajo000@poczta.onet.pl.
R. P. Kor-Mar Robert Piotrowski
14:06 27.02.2008
Jezeli mozna to ja tez poprosze na e-maila takie upowaznienie - robert.p2@wp.pl. Pozdrawiam
Ł. C. Firma MEGA Roman Węgrzyński
15:17 27.02.2008
Ludzie kochani nie ma takiego wzoru upowaznienia uniwersalnego! Co leasingodawca to inny wzór i inna forma. A z tłumaczonym to się tylko spotkałem bodajże w przypadku Handlowy Leasing. Gdyż na przykład EFL wydaje już tylko w języku polskim. Natomiast jeśli ktoś bardzo potrzebuje tłumaczenia to pozostaja tłumacze przysięgli ale my osobiście nie tłuymaczymy tego i kierowcy woża takie upowaznienia jakie dostalismy od firm leasingowych, czyli jedne z tłumaczeniami (Handlowy) a inne bez (EFL).
10:24 28.02.2008
Ludzie kochani nie ma takiego wzoru upowaznienia uniwersalnego! Co leasingodawca to inny wzór i inna forma. A z tłumaczonym to się tylko spotkałem bodajże w przypadku Handlowy Leasing. Gdyż na przykład EFL wydaje już tylko w języku polskim. Natomiast jeśli ktoś bardzo potrzebuje tłumaczenia to pozostaja tłumacze przysięgli ale my osobiście nie tłuymaczymy tego i kierowcy woża takie upowaznienia jakie dostalismy od firm leasingowych, czyli jedne z tłumaczeniami (Handlowy) a inne bez (EFL).

No tak, ale leasing wydaje upoważnienie do użytkowania firmie, a nie kierowcy. Ten wątek wzioł sie z tąd, ze w Hiszpanii zarzadała policja upowaznienia immiennego dla kierowcy do używania samochodu.
S. Ć. Tempo Sp. z o.o.
10:58 27.03.2008
jakie opłaty obowiąiązują w austri