Witaj na naszym forum!

Tutaj możesz sprawdzać opinie o kontrahentach, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem i odbywać ciekawe dyskusje z ludźmi z branży transportowej. Aby móc dodawać wątki i komentarze i mieć pełen dostęp do wszystkich działów forum, zaloguj się na TransPlace.

Trasnsplace.eu
Wróć
Temat: Kary za nadtonaż

Nie ma jeszcze postów w tym temacie.

A. B. Epigon s.a.
11:00 18.05.2005
Mam pytanko.... Ile teraz dowala kary inspekcja jak złapie auto z nadtonażem??
A. Z. Axelbaz
11:17 18.05.2005
LICZĄ KILGRAMY PRZEŁADOWANE RAZY KILOMETRY
J. K. Euro-Trans J. Krakowczyk P. Salamon s.j.
11:33 18.05.2005
Widziałem cennik. Osobno za całkowitą i osobno za osie ale o kilometrach niema tam mowy
A. B. Epigon s.a.
11:55 18.05.2005
A możecie mi podać chociaż przykładowe stawki? Czy jest coś takiego jak maksymalna kara?
A. J. Jeztrans Andrzej Jeziorny
14:40 18.05.2005
w ubiegłym roku, jeden z moich wozów został zważony w Poznaniu(C.S + Naczepa Wywrotka) dmc miał 39 900kg lecz oczywiście oś ciągnąca była przeciążona o 1200kg (osie naczepy niedociążone o ok 500,700,300) no i zostało wystawione obiążenie w wysokości 3800zł :(
M. I. Isański Mariusz
14:47 18.05.2005
to czym przewozić towar powyżej 24 tony pytam bo nie wiem ? Pozdrawiam
A. J. Jeztrans Andrzej Jeziorny
8:29 19.05.2005
Najprościej jest załatwić sobie zezwolenia na transport nienormatywny - płaci się extra i można przekraczać dozwolone naciski
J. K. Euro-Trans J. Krakowczyk P. Salamon s.j.
9:25 19.05.2005
mnie też ważyli i oczywiście napęd był przeładowany ale nie zostałem ukarany
S. N. PPHU Stiwex Stefan Nowicki
16:22 05.06.2005
panie Andrzeju gdzie to mozna załatwić ile to kosztuje i jak to ma się w praktyce takie zezwole na transport nienormatywny
S. M. Auto-Plus Sp. z o.o.
12:53 09.11.2006
czy ktoś wie ile kosztuje przejazd mostem do szwecji autem o dmc 3,5T , ile może wystawać ładunek poza auto mam 4,2 a do zabrania 5,5 cały czas chodzi mi o szwcję
G. C. PPHU Mador Marzena Cybulska
17:11 11.12.2006
Jeżeli na drodze powiatowej dopuszczalny nacisk na oś nie może przekraczać 8 ton to czy jest obowiązek oznakowania takiej drogi i gdzie mozna znależć przepis mówiacy o takim obowiazku. Ostatnio mnie zlapali na takiej drodze bez oznakowania i napisali że kierowca winien być zorientowany jaki ładunek wiezie i jaka trasą może dotrzeć do celu. Jednym słowem trzeba jeździć z ustawą w ręku?
M. A. Ewa Hurt-Detal M.J. Antończyk s.j.
22:46 04.10.2008
Jeżeli na drodze powiatowej dopuszczalny nacisk na oś nie może przekraczać 8 ton to czy jest obowiązek oznakowania takiej drogi i gdzie mozna znależć przepis mówiacy o takim obowiazku. Ostatnio mnie zlapali na takiej drodze bez oznakowania i napisali że kierowca winien być zorientowany jaki ładunek wiezie i jaka trasą może dotrzeć do celu. Jednym słowem trzeba jeździć z ustawą w ręku?

ja miałem przypadek podobny,wiozłem węgiel 27t ładunku dmc39800 złapali mnie jak auto dosłownie na 1km zejchało z drogi krajowej na drogę o nacisku rzekomo 8t (nie było żadnego znaku nawet z nr.drogi) była to droga dojazdowa do składu innej nie ma,po zważeniu oś napędowa przeładowana 2,3t a zespół w naczepie 400kg kara 6500zł.Auto pokonywało 99% drogi drogami o nacisku na oś 10t,może miał ktoś podobny przypadek i wygrał z ITD.Pytanie to poco nam drogi o naisku 10t na oś jeżeli i tak zazwyczaj trzeba zjechać na załadunek lub rozładunek na drogi o naciku 8t i już jest kara
W. B. Adena Trans Wojciech Borzucki
0:05 13.10.2008
Kolega też miał problem z za dużym naciskiem na oś - na terminalu na granicy wschodniej wyszło że oś na ciągniku ma 1,2t "nadwagi" i wpakowali mu 900zł kary. gorszy przypadek dotknął ostatnio kumpla z wanną przeładowaną o14ton - narazie proponują mu 60tyś kary - zobaczymy na czym stanie bo próbuje sie odwoływać.....ogólnie na przykładach wanienek w okolicy i nałożonych kar nie radze przeładowywać zestawów...nawet kopalnia zakazała ładować zbyt dużo -też dostali kary.
Z. T. Zbigniew Teszbir Przedsiębiorstwo Usługowo- Transportowe Zbych-Trans
13:47 17.10.2008
czy ktoś wie ile kosztuje przejazd mostem do szwecji autem o dmc 3,5T , ile może wystawać ładunek poza auto mam 4,2 a do zabrania 5,5 cały czas chodzi mi o szwcję

witam mi 1m wystawal i na prom mnie nie wpuscili
H. B. Handel i Transport Henryk Bednarski
13:14 28.10.2008
czy ktoś miał doczynienia na Słowacji z przekroczeniem na oś było-12,46 a dozwolone 11,5.jak naliczają kary i od czego jest to uzależnione,jak wysokie