Witaj na naszym forum!

Tutaj możesz sprawdzać opinie o kontrahentach, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem i odbywać ciekawe dyskusje z ludźmi z branży transportowej. Aby móc dodawać wątki i komentarze i mieć pełen dostęp do wszystkich działów forum, zaloguj się na TransPlace.

Trasnsplace.eu
Wróć
Temat: Zbiornik paliwa dodatkowy do busa

Nie ma jeszcze postów w tym temacie.

M. M. Express Logistic Katarzyna Mroczyk
16:38 28.09.2011
oczywiście. proszę zadzwonić do obojętnie jakiego urzedu celnego i to Panu powiedzą.policjanci nie mają o tym zielonego pojęcia. 1,63zł za kazdy litr który jest w dodatkowym zbiorniku.taki koszt był w Polsce w 2008roku.miałem przyjemność zapłacenia.teraz napewno cena jest inna poniewaz zmieniła się akcyza i vat.

ale za co Pan placil?
problem w Niemczech jak koledzy tu pisza, jest za podatki, czyli jezeli paliwo tankowane w DE to nie ma problemu,
w polsce nie spotkalem sie z tym aby ktos kwestionowal montaz zbiornikow, bo inaczej przez z przedawcow bylibysmy nabijani w butelke rozumiem ( co nie znaczy ze w innych kwestiach nie jestesmy :)
P. J. Speed s.c. Sławomir Podgórski Adam Kreft
9:51 27.05.2011
Zbiornik sam w sobie nie jest powodem kary "u niemca" ale paliwo w nim przewozone i nie kara ale podatek liczony od ilosci. Nie jest wazne czy w dodatkowym zbiorniku bance na pace czy w butelce pod fotelem.

A to bardzo ciekawe co Pan mówi... W czasie kontroli, po VINie wychodzi jaki zbiornik powinien być, i to właśnie za samowolkę dostaję się mandat, a nie za paliwo.
Akcyza i podatek to oczywiście inna sprawa, za którą tez trzeba zapłacić ale nie wiele.

Edytowano 27.5.2011 o godzinie 9:51:57 przez Piotr Jankowski
K. R. Orm Maria Rdesińska
15:24 26.05.2011
Czy moze ktos polecic firme ktora robi zbiorniki dodatkowe do busów najlepiej montowane w rame ?
Ł. C. Kancelaria Prawna Iuridica Łukasz Chwalczuk
15:29 26.05.2011
firmy o której Pan pyta nie znam ale proszę wziąć pod uwagę przepisy dotyczące ilości paliwa, które można przewoźnić. Często organy kontroluljące np. niemieckie nakładają sowite karty za przewożenie nadmiernej ilości paliwa w dodatkowych zbiornikach.
15:37 26.05.2011
P. Kajetanie, każda firma jest dobra, jeśli (!) po montażu wrzuci informację o tym zbiorniku w VIN Pana pojazdu...
Proponuję użyć opcji szukaj...
K. B. Bartel Express
15:48 26.05.2011
Jezeli chce Pan tymi autami jezdzic do Niemiec, to musi Pan zaopatrzyc kierowce w dodatkowa kase w gotowce.
Niemcy nakladaja wysokie kary za dodatkowe zbiorniki nawet jak sa wpisane do dowodu rejestracyjnego
A. Z. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Voyager Andrzej Zbrzeźniak
9:28 27.05.2011
Zbiornik sam w sobie nie jest powodem kary "u niemca" ale paliwo w nim przewozone i nie kara ale podatek liczony od ilosci. Nie jest wazne czy w dodatkowym zbiorniku bance na pace czy w butelce pod fotelem.
10:00 27.05.2011
Panowie mnie interesuje firma ktora robi takie zbiorniki i montuje je do busa.Dzieki za odpowiedzi :)
10:01 27.05.2011
A i zeby nie bylo opcja szukaj , google itd juz przetestowalem ale nic ciekawego nie znalazlem dlatego pisze
K. Z. PPHU Karex Karol Zawiązalec
13:16 27.05.2011
A jaki wogóle ma Pan samochód bo niewszystkie firmy robią do każdego modelu
13:32 27.05.2011
Interesuje mnie do nowego mastera plandeka i ducato plandeka
13:38 27.05.2011
http://allegro.pl/zbiornik-paliwa-bak-ducato-jumper-boxer-i1560907555.html na mastera ciężko ten jest ok,ale na niemczech teraz to już nic niedaje bo ostatnio jak kontrole miał kierowca to najeżdza na taką wyspe i monitoring na około auta od spodu 6kamer ja dałem se spokój,niech Pan wpisze na google zbiorniki paliwa starachowice i łódz

Edytowano 27.5.2011 o godzinie 13:47:08 przez Karol Zawiązalec
A. W. Kacpi Logistic Aleksandra Wójcik
22:20 30.05.2011

niestety tu się nie zgodze z Panem. Ważne jest czy w bańce czy w zbiorniku. jeśli ma się paliwo w dodatkowym zbiorniku płąci się dwa razy więcej niz za paliwo w bańce. za paliwo w bankach płaci sie tylko podatek,a za paliwo w dodatkowym zbiorniku płaci się karę za zbiornik,zagrożenie w razie wypadku podatek od paliwa. także lepiej te paliwo wlac w banki niż montowac zbiornik.
15:38 27.05.2011
Tak na marginesie, jak Wasze busy mają rzeczywistą ładowność ~900kg, to po zamontowaniu takiego zbiornika, ile ładujecie..?

Edytowano 27.5.2011 o godzinie 15:39:17 przez Piotr Jankowski
M. G. Agmar Marek Głażewski
7:49 28.05.2011
Tak na marginesie, jak Wasze busy mają rzeczywistą ładowność ~900kg, to po zamontowaniu takiego zbiornika, ile ładujecie..?

Gdzieś z 650kg to max.
P. C. Usługi Transportowe Paweł Bednarek
8:27 28.05.2011
Nie wiem czy dodatkowy zbiornik ma sens. Pierwsze to realna ładowność maleje, dwa czy zyski są aż tak ,,oszałamiające,, z racji zatankowania paliwa w PL. A i niech się trafi jeszcze ,,waga,, na trasie. Mój Renault Master ze zbiornikiem 105L,zatankowany do pełna,bez kierowcy i jego prowiantu waży 2405 kg.
8:39 31.05.2011
Ok, ale kupiłeś nowe auto montowane pod Twoje zamówienie i masz w VINie wrzucony ten zbiornik, jakbyś zamontował ten zbiornik teraz, to dupa blada raczej...
A. C. FHU Tereza Teresa Urbaniak
8:47 31.05.2011
Co sie czepiacie, a moze ten bus ma jezdzic w odlegle miejsca ( stepy czy inne takie) gdzie nie ma stacji co 50km.
K. C. Krzysztof Cison
0:05 31.05.2011
Jasne, ze ani Jendrek, ani Piotrek, ani Lukasz, nie majom pojecia o czym gaworzom. Zeby miec o tym pojecie czeba by zapoznac sie z czyms w rodzaju Deutsch Transport jakies tam vorschriften. Czy jak sie to tam nazywa.

Ja oczywiscie, tez sie tu - miarodajnie - nie wypowiem. Bo choc mam dodatkowy zbiornik 350 l ( stad wiem ze jest dodatkowy ze przy zakupie auta diler dal mi na dodatkowy zbiornik certyfikat), to jak BAG mnie kontrolowal, o nic takiego sie nie pytali. Wiec ogolnie.... nie wiem o co biega.

Miarodajnie - jedno - moge powiedziec. Nikt na tym forum rzeczowej odpowiedzi – w tym temacie – nie udzieli. Bo po prostu...nikt na tym forum, o Deutsch Transportvor....shit, i tak dalej.... iften, nie ma zielonego pojecia.

Z naciskiem na „zielonego“...
10:12 03.08.2011
..
T. D. Tom-Trans Dadaś Tomasz
10:42 03.08.2011
Panie Kajetanie, między ramę do: Boxera, Ducata lub Jumpera montuje firma: Car-TAD II Piotr Wyszyński, tel/fax 426590266, 91-512 Łódź, ul. Sójki 10a, filia: ul. Brukowa 28 - Łódź, kom: 509700380 lub509299177, www.zbiornikipaliwa.pl , biuro@zbiornikipaliwa.pl.

W ramę możemy wmontować 120 lub 150 litrow. Ja za ten wiekszy w tamtym roku płaciłem 1700 zł - jeden dzień roboczy instalacja. Podłączają do oryginalnego i jest jeden wlew. Jedyne utrudnienie - wolniejsze tankowanie - 240l kiero musi tankować jakieś 20 minut.

Jeśli chodzi o mastera to jest firma w Bielsku-Białej, nie pamitam dokładnie. Tylko do Mastera montowany jest z boku, a co za tym idzie jest on widoczny.

Jeśli chodzi o uwagi kolegów na temat niemieckich służb - jedynie na granicy "kukają" czy nie wisi z boku - kontroli żeby wjeżdzał wózkiem pod auto nie mieliśmy jeszcze.
R. K. Robantrans Robert Kampa
21:57 26.09.2011
witam.
mam pytanie czy poza niemcami miał ktos kłopoty z powodu dodatkowego zbiornika????
jak tu wielokrotnie napisano nasi zachodni sąsiedzi ostro za to potrafia dowalić,prawdą jest też że w tej chwili kalkulacja paliwa w PL a np we Francji nie jest tak korzystna dla naszych stacji jak jakiś rok temu ale np jak autko leci z NL lub B na IT to obecnie różnica w cenie to ok 30-35 centów na litrze
jak się zatankuje na Luksie a nie we włoszech( czyli przy zbiorniku 160L to jakieś 56eu )i jakies 13-15 centów jakby tankować nie w F a L(czyli też jakieś 20 eu na zbiorniku)można więc iść w tym kierunku
14:19 27.09.2011
Dokładnie tak a mając taki zbiornik,http://otomoto.pl/fiat-ducato-dodatkowy-zbiornik-260l-T2583564.html,oszczędnosci by sie jeszcze raz powiększyły =D

Edytowano 27.9.2011 o godzinie 14:25:14 przez Karol Zawiązalec
H. P. Auto-Partner Waldemar Kaczmarek
14:41 27.09.2011
Dokładnie tak a mając taki zbiornik,http://otomoto.pl/fiat-ducato-dodatkowy-zbiornik-260l-T2583564.html,oszczędnosci by sie jeszcze raz powiększyły =D

No to już chyba gruba przesada, mnie to rozbawiło do łeż, chyba na pusto trzeba by jeżdzić :)

Edytowano 27.9.2011 o godzinie 14:42:07 przez Hubert Pilarski
14:47 27.09.2011
I oto miało własnie chodzić bo przecierz wczesniej jako dodatkowy zbiornik każdy miał na mysli 80-100L teraz są już 260 a za rok będa jak w CS 400l =D