Witaj na naszym forum!

Tutaj możesz sprawdzać opinie o kontrahentach, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem i odbywać ciekawe dyskusje z ludźmi z branży transportowej. Aby móc dodawać wątki i komentarze i mieć pełen dostęp do wszystkich działów forum, zaloguj się na TransPlace.

Trasnsplace.eu
Wróć
Temat: Niskie frachty!Nie omieszajmy si spedytorzy!

Nie ma jeszcze postów w tym temacie.

R. R. Ro-Trans Transport Spedycja Roger Ratajczak
20:47 26.03.2010
Chyba tym "niszczycielskim genem" nie tyle jest Trans, a "Jelenie" psujacy stawki. Trans jest tylko platformą gdzie te stada jeleni grasuja. Na Giełdzie jest ta sama zasada jak na rynku. Decyduje popyt i podaż. Kupa szmaciaży bez kalkulatorów i znajomości podstawowych praw matematycznych psuje wszystko co jeszcze da sie popsuć. Sami zobaczcie po 7 stron opisów że Firma nie płaci, ze nie odbiera telefonów itd, a dureń sie pyta jak z płanościa w tej firmie, bo on nawet nie umie przeczytać tego co pisze na tych 7 stronach. Póki ci analfabeci nie znikną z powodu upadłosci swych dennych firm to tak będzie.
Z. K. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Karman Mirosław Karman
21:18 26.03.2010
Chyba tym "niszczycielskim genem" nie tyle jest Trans, a "Jelenie" psujacy stawki. Trans jest tylko platformą gdzie te stada jeleni grasuja. Na Giełdzie jest ta sama zasada jak na rynku. Decyduje popyt i podaż. Kupa szmaciaży bez kalkulatorów i znajomości podstawowych praw matematycznych psuje wszystko co jeszcze da sie popsuć. Sami zobaczcie po 7 stron opisów że Firma nie płaci, ze nie odbiera telefonów itd, a dureń sie pyta jak z płanościa w tej firmie, bo on nawet nie umie przeczytać tego co pisze na tych 7 stronach. Póki ci analfabeci nie znikną z powodu upadłosci swych dennych firm to tak będzie.

Od początku br. przyjąłem tylko 1 zlecenie, a abonament płacę na bieżąco - praktycznie za nic.
Czekam spokojnie aż pojawią się normalne stawki. Teraz prawie wszystko to "doładunki" ;)
Niebawem pojawią się ładunki 24t na 24-tonówkę w ekspresie i na doładunek - buhahaha
No cóż, póki te "jelonki" grasują to spedycja korzysta - i słusznie! Tylko z tym terminem "doładunek" jakby deko przeginają, prawda?
21:39 26.03.2010
Pojęcie "doładunek" prawie zupełnie straciło sens tego słowa. Doładunek tu na Giełdzie w 90% znaczy "chce Ci mało zapłacić, ładując Ci 3/4 auta", lub czekam na "jelenia". Wiadomo 1-3 palety można traktować jako okazję "doładunek" po drodze. Nie można tego tak nazwać jak nie jest to po trasie, ilość towaru tzw "doładunek" przekracza 1/2 ładowności pojazdu, a najczęściej rozładunek jest o wiele km. w bok od trasy podstawowego Zlecenia.

Edytowano 28.3.2010 o godzinie 12:24:32 przez Roger Ratajczak
S. F. Eurotrans Ewa Firek
7:58 27.03.2010

Od początku br. przyjąłem tylko 1 zlecenie, a abonament płacę na bieżąco - praktycznie za nic.
Czekam spokojnie aż pojawią się normalne stawki. Teraz prawie wszystko to "doładunki" ;)
Niebawem pojawią się ładunki 24t na 24-tonówkę w ekspresie i na doładunek - buhahaha
No cóż, póki te "jelonki" grasują to spedycja korzysta - i słusznie! Tylko z tym terminem "doładunek" jakby deko przeginają, prawda?

A wszyscy tutaj rzucaja ogolnikami : "normalne stawki", "przyzwoite stawki", "głodowe stawki" itd. Moze zaczniemy operowac jakimis konkretnymi kwotami. Panie Zbyszku moze Pan zacznie - co dla Pana oznacza "normalna stawka" na busie, taka na jaka Pan czeka ? Czy za km, czy na jakiejs danej trasie fracht - obojetnie - jakis przyklad kwoty mnie interesuje, zeby miec jakies odniesienie co to znaczy normalna stawka :)

Edytowano 27.3.2010 o godzinie 8:00:19 przez Sebastian Firek
M. G. Agmar Marek Głażewski
14:19 27.03.2010
Według mie stawa w jedną strone na busa(jeśli w ogóle powinno sie mówić o stawkach w jedna stronę na takie auta) 6-10EP powinna wynosić od 1,80-2,00zł na kraju.Bierzemy wówczas na siebie ryzyko szukania i znajdywania ładunków powrotnych co nie zawsze się udaje , mozliwe przestoje itd..W dwie strony płatne 1,65zł/km.
14:27 27.03.2010
Dokladnie w 2 strony 1,65zl/km to absolutne minimum po kraju. 1000km = 1650zl, koszt paliwa jakies 500zl + amortyzacja + kierowca to tak mniej wiecej pol na pol koszty do zysku. Chociaz uwazam, ze koszty powinny stanowic maksymalnie 30% stawki - mowie o miedzynarodowce bo Polska sie nie zajmujemy.
15:52 27.03.2010
I wtedy byłoby normalnie. Daleko nam do tego bo niedouki jeżdżą za 2 zł zespołami 24 t, gdzie powinno być 3,5 - 4,50zł, a potem płacza że nie maja kasy na utrzymanie żelaza. Nie wspominam tutaj o zysku.

Edytowano 27.3.2010 o godzinie 15:54:48 przez Roger Ratajczak
19:11 27.03.2010

A wszyscy tutaj rzucaja ogolnikami : "normalne stawki", "przyzwoite stawki", "głodowe stawki" itd. Moze zaczniemy operowac jakimis konkretnymi kwotami. Panie Zbyszku moze Pan zacznie - co dla Pana oznacza "normalna stawka" na busie, taka na jaka Pan czeka ? Czy za km, czy na jakiejs danej trasie fracht - obojetnie - jakis przyklad kwoty mnie interesuje, zeby miec jakies odniesienie co to znaczy normalna stawka :)

od 1,50zł/km w kraju - na ten przykład. W weekendy i 2 złocisze, to dużo?
Lekko ponad złotego trzeba liczyć za:
Paliwo 0,41 PLN
Kierowca 0,15 PLN
Eksploatacja 0,18 PLN
Amortyzacja 0,27 PLN
A jak spedycja sobie to wylicza?
21:02 27.03.2010
Paliwo 0,41 PLN
Kierowca 0,15 PLN
Eksploatacja 0,18 PLN
Amortyzacja 0,27 PLN
Paliwo =0
Kierowca =0
Eksploatacja =0
Amortyzacja =o
Prosze o podanie stawki .
8:53 28.03.2010

od 1,50zł/km w kraju - na ten przykład. W weekendy i 2 złocisze, to dużo?
Lekko ponad złotego trzeba liczyć za:
Paliwo 0,41 PLN
Kierowca 0,15 PLN
Eksploatacja 0,18 PLN
Amortyzacja 0,27 PLN

Kierowca 0,15 ? To macie bardzo oszczedny system platnosci :) No i do tego jeszcze bym dodal wszystkie oplaty stale rozlozone na kazdy kilometr tj. koszty prowadzenia firmy, internety, transy, telefony, ubezpieczenia, ZUSy i wszelkie inne przyjemnosci ktore czekaja na prowadzacego dzialalnosc transportowa :)

EDIT : Sorry, nie zauwazylem, ze to po kraju dla kierowcy taka stawka, a nie orientuje sie zupelnie w stawkach krajowych.

Edytowano 28.3.2010 o godzinie 8:54:43 przez Sebastian Firek
12:10 28.03.2010
Po kraju płacę 0,20gr/km.
23:52 28.03.2010
Kierowca 0,15 ? To macie bardzo oszczedny system platnosci :) No i do tego jeszcze bym dodal wszystkie oplaty stale rozlozone na kazdy kilometr tj. koszty prowadzenia firmy, internety, transy, telefony, ubezpieczenia, ZUSy i wszelkie inne przyjemnosci ktore czekaja na prowadzacego dzialalnosc transportowa :)

EDIT : Sorry, nie zauwazylem, ze to po kraju dla kierowcy taka stawka, a nie orientuje sie zupelnie w stawkach krajowych.

Na PL dla drivera starcza 0,15/km + delegacje i najniższa krajowa. Na NL i D jeździmy rzadziej ale tylko ze swoim towarem, więc OCP na międzynarodówkę nas nie obchodzi.
Zaprzyjaźnione firmy też nie wymagają, to i koszta są niższe. Ale z tymi frachtami na Transie to obłęd! Co niektórych chyba własna matka nie lubi :)
7:55 29.03.2010
Ze tak sie tylko niedyskretnie wtrace do tego OCP... nie moja sprawa, ale jak dla mnie glupota robic oszczednosc na 1000zl rocznie za kilka aut, a nie daj Bog co sie stanie. Nawet z wlasnym towarem albo tej zaprzyjaznionej firmy - to bedzie bolało w kieszen. A stawki na transie jakie sa to kazdy widzi. Na miedzynarodowce do 1,5T z 10, w porywach 20 bym dziennie wybral jako godne uwagi. A jest ich 1600 w ciagu dnia.
P. K. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Karman Mirosław Karman
20:48 29.03.2010
Nie ma kilku aut. Transport nie jest głównym zajęciem firmy - co mnie cieszy zarazem patrząc jak co niektórzy zajeżdżają auta i swoje zdrowie dla kilku złociszy.
Dlatego może nie podejmuję nierentownych frachtów bądź celów do których mi nie po drodze :)
A. C. Eurotrans Ewa Firek
20:56 29.03.2010
Auta sa po to zeby je zajezdzac. Im szybciej tym lepiej skoro placa mi srednio za kolka po 0,4-0,5e :) Wiec im szybciej zrobi nam autko pol banki kilometrow tym szybcie kasa leci. Kilka zlociszy to to nie jest gwarantuje :) Gdyby tak bylo nie kupowali bysmy wlasnie 4-go autka na transport. Ale Panowie jak widze po kraju glownie jezdza to nie ma sie co dziwic, ze wyliczacie zarobki na transporcie na kilka zlociszy. Transport, transportowi nie rowny. Tak jak np. handel, handlowi. "Babcia" handlująca pietruszka na rynku ma zlocisze, handlarz samochodowy ma tysiace, a handlarz narkotykow miliony :D Nie wiem czy Pan zrozumial przekaz, ale "no risk, no fun" :) Pozdrawiamy

Edytowano 29.3.2010 o godzinie 21:03:33 przez Agnieszka Ciura
M. M. Mirex Usługi Transportowe Miodek Mirosław
22:34 29.03.2010
Chhhhmmmm te stawki to fajne marzenie ale niestety nierealne na busie po kraju ja teraz straciłem klienta miałem 1,50 po kraju na kółku,ale cóż przyszło kilku jeleni i dali 1,05
7:42 30.03.2010
Jelenie niestety zawsze zaklucaja spokojna prace ze stalymi klientami. Jak nie bezposrednio przewoznicy to zawsze sie jakas spedycja znajdzie ktora oferuje niskie stawki, samochodow do oporu - mimo, ze sami maja jedno albo dwa. Podziala taki u klienta kilka tygodni, sprzedajac ladunki na transie owym jelenia ale zazwyczaj po kilku tygodniach konczy sie miodowy miesiac, zaczynaja sie problemy bo wiadomo jak to jest jak sie bierze przewoznikow z lapanku i klient powoli wraca do drozszych ale pewnych zrodel transportu. Niestety taki proces jak zacznie miec miejsce to do powrotu do punktu wyjscia mija kilka miesiec. I ja sie pytam kto cos z tego ma ? Przewoznicy bo jezdzili za gowniane stawki ? Spedycja, ktora troche zarobila, a pozniej nawalila kilka kursow i musi sie zwijac placac jeszcze kary ? Klient, który kilka razy cos taniej przewiozl, a pozniej mial problemy ? NIKT ! Poprostu dziwny jest ten kraj gdzie nikt nie mysli chociaz odrobine o konsekwencjach pewnych dzialan, przyszlosc itd. Liczy sie teraz i dzis. Podkupie klienta pojade/sprzedam kilka kursow i pozniej czarna d....pa. Smutne to, ze przedsiębiorca w Polsce nie ma odrobiny myslenia perspektywicznego.
Ś. S. "B+K" Sp. z o.o. Sp.k / o. Grodzisk Mazowiecki
9:36 30.03.2010
To nie temat o żalach jacy to wszyscy są źli i fuj.
Tu wpisujemy tylko "preferencyjne oferty" od spedycji.
M. M. Silo-Transpec s.j. Mirosław Jurkiewicz, Ryszard Jurkiewicz
12:37 01.04.2010
może to trzeba trochę wyjaśnić. Prawdopodobnie chodziło południową Francję i stamtąd "normalne" stawki wynoszą ok 0,6e. Tylko trzeba wziąć pod uwagę fakt, że do Francji się jedzie za 1,5. i wtedy w kółku sięto jakoś kalkuluje. Tak samo jest z Danią czy Szwecją. A zawsze możńa na powrocie zabrać kilka częściówek i też jest ok. Tylko więcej z tym roboty jak z busem... Przynajmniej tak jest z plandekami, bo z chłodniami to nie wiem :)
Hehehe po 0,45e i wiecej to na Francji i autostradowych krajach tj. Wlochy, Hiszpania busami jezdzimy. Naprawde coraz bardziej niewiarygodne mi sie wydaja te historie o duzych autkach i dziekuje Bogu, ze nie posluchalem dobrych rad tutaj, zebym sobie kupil duze auto i wysmiewania sie ze mnie za mam 3 busy i kozacze :D Bardzo mi z tym dobrze i nigdy zaden dinozaur nie zagosci w moim stadku skoro mam miec kase taka jak na busie, a koszty 500% wieksze. 22 Tony po 0,45e i to jeszcze chlodnia - no naprawde brzmi to jak jakis kosmos :D
6:31 02.04.2010
Koleś wziął duże autka w leasingu i teraz kisi się - a o raty wołają!
Stawki dla właścicieli zieleniaków i gospodarstw rolnych to co się tu dziwić.
Zimą nie mają co robić to choć pozwiedzają sobie chłopaki :)
W. K. Długi Wojciech Kiryluk
19:29 04.04.2010
Ktoś reflektuje???? NIEZŁA KASA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAWET TERMIN 21DNI HOHO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Cena frachtu: 70 EUR

Pł 21dni

Towar na paletach
Palety na wymianę
Dostawa na dzień: środa
Liczba palet 4
Wymiary palet 1.2x08x104 cm
Europaleta niepiętrowalna

Załadunek: 05.04.2010
Rozładunek: 07.04.2010

Jak kroić to na maxa a jeleń się trafi i........!!!!!!

Polska
Biała Podlaska
21-500

Czechy

62700
1,43t
Plandeka

04.04.2010
godz. 9:5206.04.2010
godz. 13:39

Pozostało:
42 godz. 10 min. Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowe Włóczykij Gubczuk Grażynainfo
Arkadiusz Gubczuk
Polski, Rosyjskiinfo

Edytowano 4.4.2010 o godzinie 19:32:04 przez Wojciech Kiryluk
M. B. Łaźnia Trans Michał Bednarz
14:16 09.04.2010
Wybrano temat rozmowy - Rozmowa o ofercie ładunku
PL Rzeszów -> PL Wałbrzych

Witam,a ktualne?

Jowita Kamińska - 09.04.2010 14:08

witam

na pon

Michał Bednarz - 09.04.2010 14:08

jaka stawka?

Jowita Kamińska - 09.04.2010 14:08

950

Michał Bednarz - 09.04.2010 14:08

za 500 km?

to na solo?

Jowita Kamińska - 09.04.2010 14:09

Michał Bednarz - 09.04.2010 14:09

porażka okrutna

chyba ze 1 z przodu Pani zjadla
J. Z. Usługi Transportowe Kozłowska Urszula
15:29 09.04.2010
Mateusz Chodak - 9 kwietnia 2010 15:24

[Wybrano temat rozmowy] - [Rozmowa o ofercie pojazdu]
GB Birmingham -> PL all

witam, mam ładunek z ng32 do rybna 96 na dziś cena 850e

Justyna Kozłowska - 9 kwietnia 2010 15:25

CZY PAN SIE DOBRZE DZIS CZUJE>

\JA ROZUMIEM ZE SWIETA BYLY NIE DAWNO

ALE TO JUZ PRZEGINKA

ZEBY WYJSC NA ZERO MUSIALABYM JESCZE DOLOZYC DO TEGO INTERESU

Mateusz Chodak - 9 kwietnia 2010 15:27

na sile nie wpycham

Justyna Kozłowska - 9 kwietnia 2010 15:27

ALE NIECH PAN WOGOLE TAKICH STAWEK NIE PISZE

TO JEST OBRAZANIE PRZEWOZNIKA

A O TO PRZYKLAD LADUNEKU Z ANGLI DO POLSKI NA CHLODNIE 22 TONY, 13,6 DŁ, ZENADA BRAK SLOW PIPROSTU!!!1
7:25 11.04.2010
Chhhhmmmm te stawki to fajne marzenie ale niestety nierealne na busie po kraju ja teraz straciłem klienta miałem 1,50 po kraju na kółku,ale cóż przyszło kilku jeleni i dali 1,05

Auta za darmo?
Zero napraw, ubezpieczeń, przeglądów?
Woda zamiast paliwa?
Szofer jeździ charytatywnie?
Na czym te oszczędności?!?
R. P. Frachter-Logistic s.c. Joanna Mariańczyk-Przybysz, Damian Przybysz
17:23 12.04.2010

Auta za darmo?
Zero napraw, ubezpieczeń, przeglądów?
Woda zamiast paliwa?
Szofer jeździ charytatywnie?
Na czym te oszczędności?!?

picie rzuciłem
palenie rzuciłem
jeszcze tylko to jedzenie