Witaj na naszym forum!

Tutaj możesz sprawdzać opinie o kontrahentach, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem i odbywać ciekawe dyskusje z ludźmi z branży transportowej. Aby móc dodawać wątki i komentarze i mieć pełen dostęp do wszystkich działów forum, zaloguj się na TransPlace.

Trasnsplace.eu
Wróć
Temat: Jaki samochód dostawczy kupić ?

Nie ma jeszcze postów w tym temacie.

A. K. FHU Spedkol Jolanta Kolobius
9:00 13.09.2010
Przymierzamy sie do zakupu samochodu dostawczego do 3,5 tony w plandece - i w związku z tym mam pytanko jaki samochód polecacie. Renault, Peugot a możę VW lub Mercedes ?
M. K. MK Trans Klukowski Mariusz
12:18 13.09.2010
Jest już kilka podobnych tematów. Proszę poszukać.
Ł. D. Drozd Transport-Spedycja-Logistyka Łukasz Drozd
21:01 13.09.2010
Proponuje Żuka :)
T. S. FHU Tomasz Szymański
22:30 13.09.2010
w sumie Żuk był dobry, ale proponuje auto o marce Tarpan ....
P. L. Usługi Transportowe Ligmanowski Marek
10:32 14.09.2010
tanie dobre i niezawodne
P. P. Rozcomtel Robert Franaszczyk
10:39 14.09.2010
Biały najlepiej.
M. D. Spedycja Golden Sp.j. Int. Tr. Exp. Imp. A. Pietryszyn D. Dziedzic
11:47 14.09.2010
GAZelle biały powinien być bomba!!

zdjęcie poglądowe: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7e/GAZelle-van.jpg

plandeki też są :)

Edytowano 14.9.2010 o godzinie 11:56:14 przez Marcin Dominiak
J. W. Usługi Transportowe Wojciech Nowak
11:57 14.09.2010
Byle miał spalanie 5L/100 wtedy bedzie mozna dużo wozić na niska kase i wszyscy beda zadowoleni
M. R. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Ordonka Ryszka Michał
17:42 14.09.2010
moze i zuki , nyski , lubliny nie były wystrzałowe . Ale chyba lepiej było robic je, niz zamiatac teraz w fabrykach na zachodzie.
Co do lublina , smiga juz 10rok przejechał ponad 200 000 . Po polskich drogach Oprócz pierdułek nic do zarzucenia. Silnik andori chodzi jak zegarek. Nierzadko słyszałem o tych silnikach ze robiły po półmiliona km.
Nyski jezdziły bez zarzutu robiły po 5-6 latek.
Polonez atu plus , smiga do dzis 11latek , 11 na gazie , 190tys km. Zadnych dolewek oleju od wymiany do wymiany. Z powazniejszych napraw ...wymiana sprzegła , i cewki zapłonowj. Auto duze, wygodne ,i bezpieczne.
Wszystkie autka były kupowane nowe . Cenowo dostosowane były do zasobnosci Polskiego obywatela / przedsiębiorcy klasy średniej.
A jak jest teraz .... Nysa ...fabryka juz zarosła ....Lublin ...hale zarastają ....FSO ..ledwie zipie. Polacy owszem kupują 600tys złomu z zachodu rocznie.
..A jakie kupić auto ......dobre :)
Który
W. K. UT Kosowski Wojciech
17:57 14.09.2010
moze i zuki , nyski , lubliny nie były wystrzałowe . Ale chyba lepiej było robic je, niz zamiatac teraz w fabrykach na zachodzie.
Co do lublina , smiga juz 10rok przejechał ponad 200 000 . Po polskich drogach Oprócz pierdułek nic do zarzucenia. Silnik andori chodzi jak zegarek. Nierzadko słyszałem o tych silnikach ze robiły po półmiliona km.
Polonez atu plus , smiga do dzis 11latek , 11 na gazie , 190tys km. Zadnych dolewek oleju od wymiany do wymiany. Z powazniejszych napraw ...wymiana sprzegła , i cewki zapłonowj. Auto duze, wygodne ,i bezpieczne.
Wszystkie autka były kupowane nowe . Cenowo dostosowane były do zasobnosci Polskiego obywatela / przedsiębiorcy klasy średniej.
A jak jest teraz .... Nysa ...fabryka juz zarosła ....Lublin ...hale zarastają ....FSO ..ledwie zipie. Polacy owszem kupują 600tys złomu z zachodu rocznie.
Który

Smiem polemizowac...przy przebiegach rzedu 16.5 tys rocznie może i wystarczy Lublin...ale przy rocznym przebiegu 200tys moze byc za krotki...i wtedy co?co rok zmieniamy auto?chyba drożej wyjdzie.o komforcie nie wspomne,zużyciu pliwa i podzespolow tez.
M. R. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Ordonka Ryszka Michał
11:28 15.09.2010
Który

Smiem polemizowac...przy przebiegach rzedu 16.5 tys rocznie może i wystarczy Lublin...ale przy rocznym przebiegu 200tys moze byc za krotki...i wtedy co?co rok zmieniamy auto?chyba drożej wyjdzie.o komforcie nie wspomne,zużyciu pliwa i podzespolow tez.

Byłbym wdzieczny z podpowiedz które to auto z przebiegiem rocznym 200 tys wytrzymuje w firmie dłużej niz 2 latka.
A co do lublina to juz się nie trzeba mrtwić ..od roku juz nie istnieje.
Ale idąc takim tokiem rozumowania . Francóz cz włoch nawet nie powinni spojrzeć na auta swojej produkcji , przeciez wiadomo jakie są. I powinni wybierać auta niemiecki ....uzywane. Ale natura obdarzyła ich rozumem i wybierają swoje . Dzieki czemu maja gdzie pracowac .
J. M. PHU Izabell Izabela Kozakowska
10:34 16.09.2010
Ja bym polecił LT 35 motor 2,5 TDI wg mnie auto bardzo wytrzymałe i niezawodne

Edytowano 16.9.2010 o godzinie 10:37:13 przez Jakub Midura
G.
13:59 30.12.2012
Crafter albo Sprinter - przy Ducato co miesieczna wizyta na serwisie
K. K. Kris Pol Krzysztof Kapcia
18:26 30.12.2012
obojetnie jaki tylko zeby wytrzymal doladunki po 1500 kg

W doładunku koniecznie! od 1200kg do 2 ton a bus DMC 3500 :),ostatnio kierowca spotkał kolesiai w De. co miał autko 3,5dmc na blizniaku i 2200kg na pace i czekał na 1000kg na załadunek.Przedświateczna gorączka :)

Edytowano 30.12.2012 o godzinie 18:26:57 przez Krzysztof Kapcia
Ł. W. Usługi Transportowe Marcin Sosnowski
13:35 30.12.2012
Koledzy prosiłbym o rozmowe na temat: nowy master czy ducato ? ( plandeka 10 palet )
K. R. UT Euro-Trans-Krzyś Krzysztof Różański
15:43 30.12.2012
obojetnie jaki tylko zeby wytrzymal doladunki po 1500 kg
P. S. Agnes Agnieszka Kaszper-Sągała
20:15 30.12.2012
Crafter albo Sprinter - przy Ducato co miesieczna wizyta na serwisie

kolego nie pisz bzdur bo i Merc i VW sa do kitu tak jak wszystkie nowe, zawsze coś się popsuje , ja akurat nie sądzę że jest sens dopłacać za Niemca mamy nowe Ducata i narazie nie jest tak źle choć nie umywają się do poprzednich , mam jeszcze na stanie jednego Ducato 2.8JTD w blaszcze chyba z sentymentu go trzymam bo ma już 11 lat i chyba z 1.3 mln km bez remontu i na oryginalnej turbinie ( nigdy poważnej awarii od nowości) i moge go wysłać w każdej chwili bez obaw do Portugalii a z nowym to zawsze mam obawę jak leci z expresem czy przypadkiem nie zapali się jakaś kontrolka i bez serwisu ani rusz, a wiem z pierwszego żródła jak teraz konstrują samochody bo brachol pracuje w Niemczech w firmie projektujacej elektronike do aut i nie raz opowiadał jak teraz to wyglada:
zanim skończą swoją robotę juz salony oferują nowosci , a gdzie mowa o testach drogowych , które kiedyś eliminowały większość usterek na etapie projektowania, teraz to robią komputery a one mimo wszystko nie oddadzą w pełni warunków jakie napotykają auta na drodze i dlatego co nowe to jeden wielki szajs....
to jest moje zdanie ale już starych wersji niestety nie sprzedają w salonach i niestety musiałem nowe kupować i na Fiata biorąc to wszystko pod uwagę nie narzekam
P. J. Speed s.c. Sławomir Podgórski Adam Kreft
8:42 31.12.2012
Przymierzamy sie do zakupu samochodu dostawczego do 3,5 tony w plandece - i w związku z tym mam pytanko jaki samochód polecacie. Renault, Peugot a możę VW lub Mercedes ?

Nie ważne jaki - ważne ILE!
Proponuję zacząd od 20 sztuk. Wie Pani, teraz są małe zyski, jak z jednego ma zostać 500zł w skali miesiąca, to z 20 będzie 10.000. Trzeba myśleć przyszłościowo!
I nie ma się co długo zastanawiać, właśnie pada w EU automotive, więc dla busów zacznie się Eldorado! Yyyy, a może nie Eldorado a...
A. M. Kozpol Stawowczyk-Wróbel s.j.
12:59 31.12.2012
Tylko P.Piotrze trzeba mieć robote na te 20szt :) :) żeby potem nie było sprzedam i to tanio :)