Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TransPlace Forum Transportowe - forum wzajemnej pomocy branży TSL help

Zwiń

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz objaśnienie działania forum. Użyj poniższych linków lub wyszukiwarki, aby znaleźć dokładnie to, co Cię interesuje.

Fora, Tematy i Posty

Do czego służy nasz serwis?

Nasza serwis służy do dyskusji (zwyczajowa nazwa podobnych portali to 'board' lub 'forum'). Składa się z kilku kategorii, które zawierają podfora, tematy i indywidualne posty. Zawartość strony jest tworzona przez użytkowników i członków serwisu. Jest wykorzystywany do wsparcia, do dzielenia się pomysłami i itp.

Jak wygląda struktura serwisu?

Strona składa się z różnych kategorii,które są podforami zawierającymi tematy,a te z kolei są zbudowane z postów (czyli tego co wpisali użytkownicy).

Głowna strona składa się z listy kategorii i podforów z podstawowymi statystykami (liczba tematów, postów oraz informacja o autorze ostatniego postu). Zawartość może się zmienić na aktywne wątki, w którym pojawi się ostatni post, zdjęcie itp.

Jak korzystać z serwisu?

Po kliknięciu na nazwę forum wyświetlają się tematy w nim zawarte. Temat jest konwersacją pomiędzy członkami forum oraz gośćmi. Każdy temat zaczyna się od pojedynczego postu i rośnie wraz z nowymi postami dodanymi przez kolejnych użytkowników.

Aby rozpocząć nowy temat po prostu kliknij przycisk + Nowy temat (być może potrzebujesz odpowiednich uprawnień do wykonania tej czynności).

Wątki mogą być posortowane na różne sposoby. Domyślnie na samej górze znajdują się z najnowszymi postami, ale można to łatwo zmienić np. ustawić kolejność wg ilości wątków. Po kliknięciu na menu filtrów (górna prawa storna listy tematów) pojawia się okno z opcjami sortowania dla danego widoku.

Widoki wielostronicowe/podział na strony

Kiedy liczba tematów jest bardzo duża mogą nie mieścić się na jednej stronie. Pojawia się wtedy możliwość wyboru 'strony' (wyświetla się również liczba stron). Oznacza to, że lista wątków została podzielona na dwie lub więcej stron. Ta funkcja jest wykorzystywana w wielu miejscach forum.

Czym są 'przyklejone tematy'?

'Przyklejone' tematy to takie które zostały oznaczone przez administratora lub moderatora forum jako ważne. Znajdują się zawsze na szczycie listy, nawet jeśli nie zawierają najnowszych postów. Celem takiego rozwiązania jest przechowywanie ważnych informacji w widocznym i łatwo dostępnym miejscu.

Jak przeglądać tematy?

Aby przeczytać temat należy kliknąć na jego tytuł. Każdy post posiada swojego autora (jest nim członek lub gość forum). Po lewej stronie postu znajdują się podstawowe informacje o osobie, która go utworzyła

Aby odpowiedzieć na istniejący post należy kliknąć przycisk Odpowiedz. Jeśli ten przycisk jest niedostępny to oznacza, że nie jest się zalogowanym lub nie ma się odpowiednich uprawnień lub temat został zamknięty i nie można już na niego odpowiadać.

Przycisk 'Odpowiedz' został umieszczony także na górze strony, aby umożliwić szybkie wprowadzanie tekstu. Po kliknięciu na link Cytuj przy wybranym poście, jego treść zostanie automatyczne dodana do okna odpowiedzi. Można zacytować kilka postów w jednej odpowiedzi, klikając Cytuj przy każdym z nich.

Jak znaleźć więcej informacji o użytkownikach?

Aby zobaczyć więcej informacji o użytkowniku, należy kliknąć na jego nazwę (nick). Link pokaże nam publiczny profil użytkownika.

Co to jest pasek nawigacji?

Pasek nawigacji znajduje się na górze każdej strony i zawiera linki ułatwiające poruszenie się po forum i jego poszczególnych sekcjach, a także informację w której części forum jesteśmy. Po prawej stronie znajduje się przycisk szybkiego logowania.

Czy mogę zmienić wygląd forum?

Jeśli ta opcja nie jest zablokowana to istnieje możliwość zmiany wyglądu forum poprzez kliknięcie na przycisk po lewej górnej stronie. Wybrać można pośród zdefiniowanych styli różniących się kolorem oraz wyglądem.

Pracuję...
X