Wielton - nowy numer trzy wśród europejskich producentów naczep?

Wielton - nowy numer trzy wśród europejskich producentów naczep?

Po przejęciu francuskiego lidera rynkowego Fruheauf, marek Merker, Viberti i Cardi we Włoszech, Wielton planuje ekspansję także w Niemczech. W tym celu założono we Frankfurcie spółkę usługowo-handlową.

Jeśli do sprzedanych 7054 naczep Wieltona doliczymy 4500 pojazdów Fruehauf, grupa Wielton ze sprzedażą na poziomie 11 500 jednostek z miejsca trafiłaby do czołówki europejskich producentów, zajmując trzecią pozycję tuż za markami Kögel i Schwarzmüller. Taki jest właśnie cel przedsiębiorstwa – sprzedaż przynajmniej 12 000 jednostek w 2016 i miejsce w pierwszej trójce w skali Europy.

Mimo silnej pozycji krajowych producentów, których obecny udział w rynku wynosi aż 94%, grupa Wielton świadomie zdecydowała się na wkroczenie na niemiecki rynek. „Nasza analiza rynku i badania konsumenckie wykazały, że polskie produkty już dziś cieszą się wysoką akceptacją wśród niemieckich użytkowników. Zakładając wzrost organiczny, planujemy sprzedawać w Niemczech ok. 1500 jednostek rocznie, z czego jedna trzecia to pojazdy rolnicze”- mówi członek zarządu Thomas Hajek.


Autor: Bartłomiej Nowak


See also: